Закордонні паспорти та документи

На екскурсії у зоопарку. Панорама московського зоопарку. Віртуальний тур Московський зоопарк. Пам'ятки, карти, фото, відео. Спеціальні експозиції зоопарку

Позаурочне заняття з екології для молодших школярів. Конспект

Новікова Катерина Михайлівна, завідувач відділу основної діяльності ДУО «Слуцький еколого-біологічний центр учнів», м.Слуцьк, Мінська область, Республіка Білорусь.
Мета заняття:сприяти розширенню знань учнів про значення зоопарків та видове розмаїття тварин зоопарків.
Завдання:
Навчальна– розширити знання про функції та особливості зоопарків, правила поведінки та заходи безпеки при спілкуванні з тваринами.
Розвиваюча– сформувати комунікативні навички під час інтерактивних ігор.
Виховує- Виховувати культуру спілкування, дбайливе ставлення до природи.
Вік дітей: 6 - 10 років
Методи навчання, що використовуються на навчальному занятті:
- словесний метод (пояснення, розмова);
- Наочний метод (демонстрація зображень, презентації);
- практичний метод (вправа)
- Ігровий метод (ігри, вікторина).
Матеріально-технічне забезпечення навчального заняття:папір, перо, кольорові олівці, ілюстрація тварин, мультимедійні установки, мультимедійні презентації.

Структура заняття:
1. Організаційний етап (2 хв)
Вітання. Повідомлення теми, цілі заняття.

Міні-бесіда "Де ми знаходимося?"

3.1. Інтерактивна бесіда «Хто живе у зоопарку?»
3.2. Фізкультхвилинка «Звички мавп»
3.4.Вправа «Природне довкілля»
4. Контрольно-корекційний етап (15 хв)
4.1. Інтерактивна гра «Хто живе у цій клітці?»
5. Рефлексія. (5 хв)
Підбиття підсумків заняття. Інтерактивна гра «Валіза».

ХІД ЗАНЯТТЯ
1. Організаційний етап (2 хв)
Здрастуйте хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо на екскурсію до зоопарку, але зробимо це, не виходячи з класу. На занятті ми познайомимося з різними тваринами, вивчимо їх звички, а також дізнаємося, для чого створюють зоопарки.

2. Орієнтовно-мотиваційний етап (3 хв)
Міні-бесіда "Де ми знаходимося?"
Педагог:Діти, попрошу вас відгадати загадку.
Це дуже дивний сад,
Звірі в клітках там сидять,
Його парком називають,
Люди у парку відпочивають.
Там укриття, вольєри,
За парканом ходять звірі.
Як ми цей парк кличемо
І дивитися звірів ідемо?
Навчаюсь: Зоопарк
Педагог:Звісно ж, це – зоопарк. У зоопарку мешкають різні тварини з різних країн світу. Кожен звір унікальний, деякі з них рідкісні, занесені до Червоної книги. Зараз я попрошу вас усіх підвестися зі своїх місць, і пройти класом.
(За класом розставлені імітації клітин із тваринами, які завішені тканиною. Учні можуть підійти до будь-якої клітини та зняти полотно, яким завішена клітина.)
Педагог:Можете підійти до будь-якої клітини, зверніть увагу на тварин, які знаходяться у клітинах. Цих тварин можна зустріти у багатьох зоопарках. Сьогодні ми з вами познайомимося з кожним із них.
Педагог:Хлопці, а може, серед цих тварин є ваші улюблені?
(учні відповідають питання)
Тож почнемо.

3. Операційно-пізнавальний етап (20 хв)
3.1. Інтерактивна бесіда «Хто живе у зоопарку»
Упродовж бесіди демонструється презентація (Додаток 1)
Педагог:Хлопці, хто з вас знає, що таке зоопарк?
Студент:Унікальний музей живої природи.
Студент:Установа для утримання тварин у неволі з метою їхньої демонстрації.
Студент:Це місце, куди приходять люди разом зі своїми близькими та друзями, щоб відпочити від міського шуму та щоденної побутової суєти.
Педагог:Добре все, що ви назвали правильно. Відповідно до «Біологічного енциклопедичного словника» зоопарк є науково-просвітницьким закладом, завданням якого є демонстрація різноманітності тваринного світу, поширення знань про природу, пропаганда охорони тварин і збереження генофонду рідкісних і зникаючих видів тварин.
Головною функцією всіх зоопарків є збереження видів. Зоопарк може містити та вивчати рідкісні та зникаючі види тварин, щоб створювати штучні популяції у неволі. Тобто зоопарки - це генетичні банки щодо збереження рідкісних та зникаючих видів тварин шляхом утримання конкретних особин з метою отримання від них потомства та подальшого розвитку їх популяцій у неволі.
Педагог:У зоопарках зібрані тварини з усіх куточків світу, будь-яка тварина унікальна, у кожного свої особливості та звички. Зараз ми з вами детальніше познайомимося з деякими тваринами. А почнемо наше знайомство з такої дивовижної тварини як нутрія (болотний бобр).
Нутрія - ссавець загону гризунів, що зовні нагадує щура.


Нутрія здатна перебувати під водою 10 хвилин.
Погані зір та нюх компенсуються гострим слухом.
Зовнішня незграбність нутрії оманлива: у разі потреби вона пересувається досить швидко.
Хутро нутрії дуже високо цінується у звірівницьких господарствах та хутряній індустрії загалом.
Утримувати нутрій у зоопарках, не так просто. Так як ці тварини ведуть напівводний спосіб життя, їм необхідно наявність води у вольєрі, в якій вони зможуть плескатися.
Педагог:Про яку тварину йдеться. Їх ловлять і з'їдають вовки, великі хижі птахи викрадають дитинчат, а беркут нападає навіть на особистих дорослих. Що то за звірі?
Студент:Лисиця.


Педагог:Правильно, це все про лисицю. Хоч лисиця сама хижак, але на неї так само полюють багато звірів. На ваших столах лежать конверти, прошу вас, їх відкрити. Там як бачите, лежать малюнки хвостів, ваше завдання знайти хвостик, який належить лисиці.


(кожен учень піднімає малюнок із правильним хвостиком, педагог перевіряє правильність виконання завдання)
Хвіст для лисиці дуже важливий орган. Під час бігу він допомагає їй тримати рівновагу, а взимку є додатковим захистом від холоду.
Лисиці дуже активні, тому для утримання лисиць необхідно багато простору. Створити потрібні умови дуже складно. Вольєр повинен бути просторим, з різними височинами і ямками, щоб тварина багато рухалася.
Педагог:Є ще у зоопарках тварини, що звикли жити там, де холодно, за північним полярним колом. Чи знаєте ви таких тварин?
Студент:Білий ведмідь, північний олень, морж і тюлень.
Педагог:Добре, є ще один звір, який мешкає поряд з білим ведмедем, харчується тим, що не з'їв ведмідь. Що це за звір?
Студент:Пісець.


Педагог:Пісець – це дуже цікавий звір. Він всеїдний, що допомагає йому вижити в диких умовах, а тепле хутро захищає від холоду. Молодняк залишає своїх батьків наприкінці осені чи на початку зими, це приблизно через 4 місяці після народження. Але до наступного літа вони повертаються до своїх батьків і допомагають виховувати їхнє нове потомство.
Створити умови для життя песця у вольєрі не дуже складно, їм необхідно лише наявність вільного простору і тінь.
Педагог:Наступного звіра спробуйте вгадати по очах, візьміть зі столів конверт із цифрою 2, там лежать малюнки очей тварин та короткий опис тварини. Вам необхідно прочитати опис, здогадатися про яку тварину йдеться, і знайти малюнок його очей. На виконання завдання надається 2 хвилини.


(кожен учень піднімає малюнок із правильними очима, педагог перевіряє правильність виконання завдання)
Педагог:Молодці хлопці правильно відповіли. Це хамелеон. Будь-яка тварина, яка може змінювати колір і дивитися одночасно у двох напрямках, варте того, щоб дізнатися про неї більше. Збройний своєю довгою мовою, хамелеон, можливо, є однією з найцікавіших рептилій на нашій планеті.
Більшість хамелеонів змінюють колір від коричневого до зеленого та чорного, але деякі можуть ставати практично будь-якого кольору. Зміна може відбутися за 20 секунд. Хамелеони народжуються із спеціальними клітинами з кольоровим пігментом усередині. Ці клітини лежить шарами під зовнішньою шкірою хамелеону. Вони називаються хроматофори. Верхній шар хроматофору має червоний або жовтий пігмент, нижній – блакитний або білий.
Коли ці клітини змінюються, змінюється колір шкіри хамелеона. Хроматофори змінюються, отримуючи сигнал від мозку. Цей сигнал «каже» клітинам розширитися чи скоротитися. Через це пігменти поєднуються, як фарба. Хімікат під назвою меланін також допомагає хамелеону міняти колір. Волокна меланіну можуть поширюватися, немов павутиння через шари пігментних клітин, і їхня присутність змушує шкіру потемніти.
Багато людей думають, що хамелеони змінюють колір, щоб злитися із заднім фоном. Дослідження показали, що змінювати колір хамелеону змушує настрій, світло та температура. Іноді зміна кольору може «заспокоїти» хамелеона, інколи ж вона допомагає особам спілкуватися між собою.
Для утримання хамелеонів у неволі необхідна наявність у тераріумі великої кількості гілок, обов'язково має бути підігрів, а також наявність піску.

3.2. Фізкультхвилинка «Звички мавп»
Педагог:Зараз ми трохи відпочинемо. І на кілька хвилин перетворимося на мавп - найпоширеніших мешканців зоопарків. Вони дуже активні, з дуже цікавими звичками. Попрошу всіх підвестися зі своїх місць, уважно слухати і повторювати за мною.
Ось прокинулася мавпа: раз, два, три. (потираємо очі)
Потяглася мавпа: раз, два, три. (Потягнулися вгору)
І пішла шукати поїсти: раз, два, три. (ходьба на місці)
Перед нею велика пальма: раз, два, три. (Дивимося вгору)
А на пальмі там банани: раз, два, три. (Тягнемо ручки вгору)
Потрібно пальму потрясти: раз, два, три. (трясемо «пальму»)
Ось упали всі банани: раз, два, три. (Дивимося вниз)
Ми підніми бананом: раз, два, три. (Присідаємо)
І, звичайно, ми їх з'їли: раз, два, три. (Гладимо животик)
Молодці, хлопці трохи відпочили, розім'ялися, можемо продовжувати працювати.
Під час фізкультхвилинки, я думаю, багато хто з вас помітив, що у приматів звички багато в чому схожі на людську поведінку.

3.3.Вправа «Природне довкілля»
Правила вправи:
Учні утворюють дві команди у довільному порядку, кожної з яких лунають конверти із завданням (додаток 2). Їм необхідно розділити тварин за місцем проживання: жителі Африки та жителі Республіки Білорусь. Як підказки на картинках зображені тварини в природних умовах (на зображенні можуть бути: ліси, скелі, рослинність типова для тієї чи іншої місцевості). На виконання завдання приділяється 5 хвилин. По закінченню часу педагог перевіряє правильність виконання завдання.
Педагог:Для подальшої роботи вам необхідно об'єднатися у дві команди: «Хижаки» та «Травоїдні». Кожній команді я роздам конверти із різними завданнями. Ваше завдання «розселити» тварин на місця їх проживання. Адже в зоопарку живуть тварини з різних куточків земної кулі, адже кожен звір має свій «будинок». На виконання завдання ви маєте 5 хвилин. Час пішов.
Педагог:І так, давайте подивимося, як ви впоралися із завданням.
(Кожна команда називає тварин і місця їх проживання, при необхідності педагог коригує відповіді учнів)
Педагог:Ви всі дуже добре впоралися із завданням. Тому ми переходимо до наступного етапу нашої екскурсії.

4. Контрольно-корекційний етап (15 хв)
4.1. Інтерактивна гра «Хто живе у цій клітці?»
Правила гри:
Гра проходить у кілька раундів. У першому раунді учням необхідно знайти відповідь на загадку про тварину (підійти до клітини з відповіддю). Педагог зачитує загадки, коригує «відповіді» учнів. Коли учні відгадують останню загадку, вони підходять до клітини, де знаходиться табличка із завданням. Гра переходить у наступний тур. У другому турі, учням необхідно самостійно знаходити відповіді завдання, написані на табличке. Правильна відповідь призведе до наступної тварини. Гра триває доти, доки учні не знайдуть табличку із зображенням парти. Це означатиме, що вони можуть сісти на свої місця.

Педагог:Хлопці, ми з вами сьогодні багато говорили про тварин, про їх звички, харчування, природне довкілля. Зараз ми пограємося, ваше завдання слухати мене дуже уважно і виконувати всі дії.
Хід гри
Раунд 1. Хто я?
Педагог:Хлопці, зараз попрошу вас підвестися. У нас у класі, крім великих клітин, є ще й маленькі, в яких теж мешкають різні тварини. Ваше завдання підійти до клітини з тією твариною, про яку йтиметься.
1. Сірий, та не вовк, довговух, та не заєць,
З копитами, та не кінь.
(віслюк)


2. У Зоопарку ми бачили
Екзотичні дали:
Папуг і мавп,
Крокодилів, білих ведмедиків,
А у воді, розкривши рота,
Дивував усіх…
(бегемот)


3. У південних країнах ми живемо,
Кохаємо всі банани.
І без них не проживемо,
Ми ж - …
(Мавпи)


4. Високий дуже цей звір
І не увійде до квартири двері.
Його ти в гості не клич,
А краще сам до нього сходи.
Він у зоопарку, милий брате,
Тебе завжди побачити радий.
(Жираф)


5. Якщо їсти я захочу -
Нікуди я не скачу,
А залізу, як у нору,
У сумку до мами - …
(Кенгуру)


6. Якось я бачив у лісі
Темно-руду красу.
По гілках вона скакала,
Видно шишки там шукала.
(білка).


Раунд 2 «У якій клітці?»
Педагог:Дуже добре, зараз зверніть увагу на клітину із білкою. Бачите, у клітці щось лежить. Попрошу вас дістати з клітки табличку із завданням та прочитати, що там написано.
Клітина з білкою
Мозок цієї тварини важить 5 кілограмів, серце – 20-30 кілограмів. Воно б'ється із частотою 30 ударів на хвилину. Щоб прогодувати таку «махину», йому доводиться шукати їжу і їсти більшу частину доби, щонайменше 20 годин. За добу він з'їдає від 45 до 450 кілограмів рослинної їжі, випиває від 100 до 300 літрів води. (СЛОН)


Клітина зі слоном
Ці тварини здобули погану репутацію через їдку речовину зі стійким неприємним запахом, що виділяється анальними залозами. Цей секрет вони можуть вибризкувати на відстань до 6 м, але роблять це вони тільки з метою самозахисту і з попередженням - спочатку тварина піднімає хвіст і тупає ногами, попереджаючи ворога, що він ще має шанс втекти. (СКУНС)


Клітина зі скунсом
Вії цих тварин складаються із двох рядів. Природа зробила це з метою захистити очі від пісків пустелі. Вони так само можуть зімкнути ніздрі та губи, щоб не пропустити пісок усередину. Ця тварина може випивати до 7 літрів води на день. (ВЕРБЛЮД)


Клітина з верблюдом
Це найбільший гризун з усіх відомих. Для спілкування між собою ці тварини використовують різні звуки, вони нагадують гавкіт собаки, рохкання, муркотіння, свист, вереск. Вони вміють пірнати та затримувати дихання під водою до 5 хвилин. (Капібар)

Московський зоопарк - один із найстаріших зоопарків у Європі та четвертий за площею зоопарк Росії після зоопарків Ярославля, Ростова-на-Дону та Новосибірська. Заснований у 1864 році. Має стабільну кількість відвідувачів на рік – до 3,5 млн. осіб. Входить до першої десятки зоопарків світу за відвідуваністю. У його колекції представлено 1132 види тварин, чисельність живих екземплярів становить понад 5000 особин. Має статус головного зоопарку Росії, штаб-квартиру Євроазіатської асоціації зоопарків та акваріумів (ЄАРАЗА). Активний учасник міжнародних проектів з підтримки/вивчення видів у дикій природі (реабілітація та реінтродукція), розведення рідкісних видів тварин у неволі. Зоопарк розташований поруч із Садовим кільцем між вулицями Червона Пресня, Великою Грузинською та Зоологічною. Головний вхід знаходиться на перехресті Червоної Пресні та Великої Грузинської, неподалік станцій метро «Барикадна» та «Краснопресненська». Символом московського зоопарку до 2014 року був дикий степовий кіт – манув. Після зміни керівництва символ було змінено на стилізоване зображення пеліканів, білок, дельфінів та голубів.

Московський зоопарк був організований Російським Імператорським товариством акліматизації тварин і рослин і урочисто відкрито 31 січня 1864 (за новим стилем - 12 лютого). Одним із головних ініціаторів його створення став професор Московського університету Анатолій Петрович Богданов. Він називав зоосад "живим музеєм на відкритому повітрі". Архітектором перших споруд зоосаду був П. С. Кампіоні. Першим інспектором (директором) зоосаду став професор Я. Н. Калиновський. Не маючи повноцінної державної підтримки, зоосад з перших років опинився у важкому матеріальному становищі. Виторг від вхідної плати, пожертвування Імператорської сім'ї та приватних осіб не покривали витрати зоосаду на закупівлю утримання тварин, будівництво та ремонт споруд. Намагаючись виправити бюджет зоосаду, Товариство акліматизації продало за кордон багатьох тварин, внаслідок чого збідніла експозиція та впала відвідуваність. У 1874 році зоосад був передано Товариством в оренду на кілька років приватному підприємцю А. А. Рябінін, внаслідок чого до 1878 сад прийшов майже в повний занепад. У 1880-і - 1890-і роки становище виправилося завдяки пожертвуванням приватних осіб, вмілої та самовідданої роботі А. П. Богданова, А. Н. Маклакова, В. В. Попова, В. А. Вагнера, Н. М Кулагіна та багатьох інших відомих членів Товариства акліматизації. І все-таки до 1900 року борги зоосаду становили величезну на той час суму 100 000 крб.. У 1903 року Товариство знову передає зоосад у найм - тодішньому директору саду І. А. Антушевичу, і це лише погіршує стан справ. Під час історичних подій 1905-1907 років зоосад опинився в центрі революційних боїв і сильно постраждав: було зруйновано недавно збудований Акваріум, спалено багато дерев'яних будівель, згоріло архіви та бібліотеку, загинуло багато тварин. 1913 року зоосад серйозно постраждав від повені. Але особливо…

У центрі великого галасливого міста розташувався один із найстаріших європейських зоопарків – Московський зоопарк. За своїм віком він можна порівняти лише з зоопарками Відня, Лондона, Франкфурта-на-Майні та Гамбурга. Сьогодні до його колекції входять понад 1150 різних видів, а на території площею понад 21 га проживає близько 9 тисяч особин. Основні напрямки діяльності зоопарку: просвітницька, природоохоронна та науково-дослідна робота.

Історія створення московського зоопарку

Московський зоопарк був утворений понад півтора століття тому, 1864 року. А розпочався він з виставки птахівництва у 1858 році, організованої комітетом акліматизації тварин. На цій виставці можна було не лише подивитися на курей, качок, гусей, голубів чи лебедів, а й помилуватися дивовижними акваріумами із золотими рибками, побачити таких рідкісних тварин, як лами, лані, бабаки. Потім з'явилися ставки для розведення різних видів риби. А в 1864 році біля Пресненських водойм з'явився звіринець, який був зовсім маленьким, але водночас радував городян своїми вихованцями.

Одним із головних його ініціаторів був професор Московського університету А.П. Богданов, який називає зоопарк «живим музеєм просто неба». Як стверджують історики, «ідейним натхненником» зоосаду (так на той час називали зоопарк) став Олександр II, який подарував йому слона і закликав усіх бажаючих привозити сюди тварин.

У 1917 році під час революційних подій зоосад сильно постраждав: загинуло багато тварин, акваріум було спалено, зруйновано будівлі. Однак пізніше його змогли відновити та навіть розширити територію. Московський зоопаркпродовжував приймати відвідувачів і під час Другої світової війни. Сьогодні цей цікавий та улюблений москвичами та гостями міста об'єкт працює не лише для того, щоб усі могли спостерігати за птахами та тваринами, а й з тією метою, щоб зберегти їхні види, що зникають.

Територія московського зоопарку

Сучасна територія столичного зоопарку поділена на дві частини: Стару та Нову. Їх пов'язує між собою пішохідний міст, перекинутий через Велику Грузинську вулицю. Стара територія називається Пресненськими ставками і є одним із улюблених місць відпочинку москвичів.

На Новій території, куди мостом можна пройти зі Старої частини, розташовано багато експозицій з тваринами, деякі з яких практично не демонструвалися раніше. Це Будинок птахів, мавпник, слоновник та інші. До речі, одне із найцікавіших місць зоопарку – Острів звірів. На цій високій схожій на скелю споруді мирно живуть великі хижаки, відокремлені від відвідувачів лише глибокими ровами. Тепер на Новій частині Московського зоопарку триває реконструкція, під час якої доведеться побудувати та реконструювати багато важливих об'єктів: дельфінарій, театр звірів, тераріум, акваріум та інші.

Тварини московського зоопарку

Перше, що бачать відвідувачі, що входять до зоопарку, – Великий ставок – єдиний з усіх Пресненських ставків, що збереглися. Це місце відоме не лише своєю історією, а й величезною кількістю водоплавних птахів. Птахи живуть на ставку і влітку, і взимку, оскільки спеціальне обладнання підтримує взимку незамерзаючі ополонки. Тільки теплолюбніші види в зимові холоди переводяться в закриті приміщення. По водній гладі ставка розкидані невеликі штучні острови з будиночками для гніздування. На Новій території зоопарку теж знаходиться ставок із зарослими чагарниками островами. Тут переважно гніздяться рідкісні колоніальні птахи, які почуваються на островах особливо комфортно.

Дельфінарій московського зоопарку- Одне з найулюбленіших і відвідуваних місць дітлахи. Щороку склад «трупи» збільшується, і сьогодні тут можна побачити кумедні та дивовижні виступи полярних китів, чорноморських дельфінів – афалін, сивучів, морських котиків та моржів. Програма виступів носить не тільки розважальний, але пізнавальний характер, адже виступи «артистів» ґрунтуються не на дресурі, а на природній поведінці тварин, використанні їх здібностей та природних інстинктів. Тому діти, приходячи на уявлення, дізнаються дуже багато цікавого про морських тварин.

Ще одна частина Московського зоопарку – екзотаріумрозташований у павільйоні «Острів звірів». У яскраво освітлених акваріумах, що відтворюють коралові ландшафти, мешкає понад 100 видів екзотичних риб, що плавають у рифах Індійського, Атлантичного та Тихого океанів. Тут можна побачити і велику колекцію риб-метеликів, а також хижих риб. У другому блоці знаходяться дивовижні комахи, такі, наприклад, як земляні джмелі або американські мурахи-листорези.

Досить широко представлена ​​в зоопарку та колекція рептилій з усіх континентів, що мешкають у тераріумі. Правда, тут в основному можна побачити найбільші і найбільш ефектні групи плазунів: крокодилів, ігуан, хибноногих змій, водних черепах.

У теплому павільйоні «Кішки тропіків», що на території Старого зоопарку, оселилася велика група теплолюбних кішок: гепардів, леопардів, рисів, пантер, білих тигрів.

На Старій території у Будинку жирафу живе ще один улюбленець московської публіки – сітчастий жираф. Приїхавши у дворічному віці до Москви з Ленінграда, ця добродушна і миролюбна тварина вже понад 20 років живе в зоопарку та із задоволенням спілкується і з людьми, і із зебрами – сусідами по вольєру, влаштовуючи невеликі пробіжки та граючи з ними.

Є в зоопарку і білі ведмеді, які не лише привезені з полярних станцій, а й народилися в неволі. Для них виділено спеціальні вольєри, в яких є басейни. Нещодавно тут з'явилася установка, з якої у літню спеку йде сніг. Ведмеді люблять відпочивати біля кучугур, а ведмежата із задоволенням перекидаються у снігу. Відвідувачі також можуть часто побачити ведмедів, які грають в іграшки або плавають і пірнають у басейні.

У Будинку птахів у вольєрі зі штучним рельєфом, схожим на узбережжя антарктичних островів, мешкають пінгвіни. За їхньою поведінкою можна з цікавістю спостерігати не лише з висоти, а й з-під води зі спеціального коридору. Цікаво, що ці незграбні на суші птахи у воді перетворюються і стають витонченими та граціозними.

Скульптури у московському зоопарку

Багато на території зоопарку та цікавих скульптур. Одна з них зображує героїв улюблених дитячих казок, які розташувалися довкола казкового дуба. Як у Лукомор'я, навколо цього символічного дерева бродить лісовик, сидить на гілках русалка, а навколо них мирно сусідять слони та леви, крокодили та бегемоти.

Окрім цієї казкової скульптури на території зоопарку знаходиться фонтан із журавлем, на переході з однієї території на іншу розташувалися скульптури тварин, а на території Дитячого зоопарку встановлено скульптуру мультиплікаційного вовка.

Реконструкція московського зоопарку

12 лютого 2014 року відбулося 150-річчя московського зоопарку. До цього важливого ювілею ще 2013 року розпочалася масштабна реконструкція. Після її проведення збудуються нові павільйони та вольєри, почистяться ставки, оновиться система освітлення, відкриється ще один перехідний міст, що з'єднує Стару та Нову частини та спроектований спеціально для людей з обмеженими можливостями. Крім того, біля станції метро «Барикадна» відкриється новий вхід, а з боку Червоної Пресні – додатковий. Планується, що завершиться реконструкція до серпня 2014 року.

Режим роботи московського зоопарку на .

Зоопарк розташований між вулицями Червона Пресня, Зоологічною та Великою Грузинською, поряд із Садовим кільцем за адресою: м. Москва, вул. Велика Грузинська, 1. Дістатись його можна на метро до станції Барикадна або по кільцю до Краснопресненської.

Влітку зоопарк відкрито з 10.00 до 20.00, а в зимовий період – до 17.00. Відвідувачі можуть відвідувати його майже щодня, окрім понеділка. За годину до закриття центральні каси припиняють роботу, у той же час закривається доступ до парку для відвідувачів.

Для того щоб пройти екзотаріум, необхідно окремо сплатити вхід у касі, що працює у літній період з 11-00 до 17-30. Вхід у дельфінарій та тераріум також потребує окремої плати. Вони працюють лише у літній період з 13-00 до 17-00, а у вихідні з 12-00.

Квитки до московського зоопарку

Для дорослого населення 400р, безкоштовно – для учнів очної форми навчання освітніх установ початкової, середньої та вищої освіти, військовослужбовців строкової служби, учасників бойових дій, інвалідів, пенсіонерів, сім'ям з трьома та більше дітьми до досягнення молодшою ​​дитиною віку 16 років установи, що реалізують загальноосвітні програми – 18 років). Пільга надається за умови пред'явлення відповідного документа. Діти віком до 17 років включно також у зоопарк безкоштовно.

Приємного вам відпочинку! І не забудьте поділитись враженнями! 🙂